OKT GEZİMİZ: SANAYİCİ GENÇLERE YATIRIM YAPIYOR! :: Kamyonum Forum
  • Sayfa : 
  • 1
Yazan Mesaj
admin
Site Yöneticisi
  • Mesaj : 41
  • Giriş : 97
  • Ettiği Teşekkür : 0
  • Edilen Teşekkür : 1
  •   
 
Gönderim Zamanı : 20 Ocak 2016 11:54:26
 OKT GEZİMİZ: SANAYİCİ GENÇLERE YATIRIM YAPIYOR!

Günümüz dünyasında en önemli değerin insan olduğu gerçeğini Türkiye’de kendine ilke edinen firmalardan biri de OKT Trailer.

Kendi sektöründe hızlı ve etkili adımlarla mücadelesini sürdüren marka geleceği garantilemenin yolunun insana yatırımdan geçtiğini ortaya koyduğu faaliyetlerle gösteriyor.


OKT BİZLERİ AĞIRLADI

Okt Trailer geçtiğimiz günlerde biz basın mensuplarını kendi topraklarında renkli ve yoğun bir programla ağırladı. Bizler yörenin güzelliklerini yaşarken aynı zamanda markanın üretimine, teknolojisine ve sosyal sorumluluk kapsamında yaptıklarına yakından tanıklık ettik.


OKT 
TEKNOLOJİ
ÜRETİM
SOSYAL SORUMLULUK

OKT Trailer, Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan, Çiftlik Araçları ve Yem İhtisas Fuarı/Kuşadası’ nda gerçekleştirilen Yeni Nesil Süt Tankeri Basın Lansmanı’ nda sektör basınını bir araya getirdi.
 
Lansman sonrası Kuşadası İskele Restoran’ da düzenlenen akşam yemeğine OKT Trailer Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, Genel Müdürü Hakan Maraş, Yönetim Kurulu Üyesi ve Satın alma Müdürü Fatih Maraş, Genel Sekreter Serinay Özlü, Satış Pazarlama Müdürü Murat Bakırcı ile Yeni Nesil Süt Tankeri’ ni satın alan Avcı Tarım firma sahibi Ali Rıza AVCI ve Canlı Hayvan Taşıma Aracını firmasına kazandırdığı günden bu yana kazancını 2’ ye katladığını ifade eden Boran Hayvancılık firma sahibi Selim Boran katıldı.
OKT’ nin tarım ve hayvancılık sektörüne hizmet eden ürünlerine özgü avantajları kullanıcılarının ağzından da dinleyen basın temsilcileri, yöresel lezzetlerinde tattırıldığı keyifli bir akşam geçirdi.
 
Program, ikinci gün Aydın Astim Organize Sanayi Bölgesi OKT fabrikalarında gerçekleştirilen üretim gezisi ile devam etti. Genel Müdür Hakan Maraş’ ın ev sahipliğini yaptığı gezi boyunca OKT’ nin kurumsal faaliyetleri, yönetim sistemleri, uyguladığı teknolojiler ve yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri tüm detayları ile anlatıldı.

OKT Fabrika Üretim Gezisi / Fabrika ve Üretim Müdürü Hüseyin Serçe
     Üretim Planlama Mühendisi Özgür Karcı
 
“Kaynaklı otomasyon hatlarında üretim teknolojilerini her geçen gün yenileyen OKT, tüm üretim proseslerinde kullanılan, iş güvenliği ve çalışan verimliliğini artıran, donanım ve fikstürlerini de kendisi üretmektedir.Geri dönüşüm politikaları ile hareket eden OKT, üretim artıklarını değerlendirerek yine ürünlerinde kullanılmak üzere faydalı parçalar imal ediyor. Korozyon ve kopmaları önleyen alüminyum, çamurluk bağlantı braketi, tanker şoförlerine büyük kolaylık sağlayan Pnömatik Hortum Makarası bunlardan bazıları.
 
Kontrol ve üretim süreçlerinde gerçekleştirilen tahribatsız muayeneler, OKT Laboratuvar Sorumlusu Özgür Albaş tarafından raporlanmakta. Yine ölçüm cihazlarının kalibrasyonları da periyodik olarak laboratuvar kapsamında yapılmaktadır.


Yetkilendirilmiş Araç ve Üst Yapı Muayene Merkezi olarak faaliyetlerini sürdüren OKT Servis, OKT ve diğer üretici markalara ait tankların ara/periyodik/istisnai ve Araç ADR Uygunluk(T9) kontrollerini TSE Uzman nezaretinde gerçekleştirmektedir."
 
Kontrol süreçleri hakkında bilgi veren Homologasyon ve Sertifikalandırma Mühendisi Onur Karcı ‘’2015 yılında 300 adet tank muayenesi ve Araç ADR Uygunluk kontrolü gerçekleştirdik’’ dedi.
 
Teslim alınan müşteri araçlarının korunmasına yönelik uygulamalar hakkında bilgi veren PDI Sorumlusu İsa Gezer, diğer süreçlerde olduğu gibi CANIAS ERP sistemi ile kayıt altına alınan ve güvenlik kameraları ile izlenen müşteri araçlarının onaylı üst yapıcı talimatlarına da uygun olarak kontrol edildiğini ve korunduğunu söyledi.OKT Süt Tankeri Lansmanı ve Fabrika Üretim Gezisi programı ile Aydın ilinde bulunan Basın Temsilcileri, Geleceğim Benimdir Sosyal Sorumluluk projesinin yürütüldüğü Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ ni ziyaret ederek projenin sunumunu ve yenilenen sınıfı yerinde inceleme fırsatı buldular.


Sahadaki ihtiyaçları ve gerçekleştirilen çalışmaları da gören temsilciler projeye dair merak ettiklerini ve önerilerini paylaştılar.
 
Öğrencilerin yöresel folklor çalışmaları ile renklenen ziyaret okulun lokma ikramı ile sonlandırıldı.

   
  • Sayfa : 
  • 1
 
Giriş Yap   Yukarı git
Bu sayfa 0.06 saniyede yüklendi.