Yeni Nesil Süt Tankeri Yollarda :: Kamyonum Forum
  • Sayfa : 
  • 1
Yazan Mesaj
admin
Site Yöneticisi
  • Mesaj : 41
  • Giriş : 97
  • Ettiği Teşekkür : 0
  • Edilen Teşekkür : 1
  •   
 
Gönderim Zamanı : 20 Ocak 2016 12:11:16
 Yeni Nesil Süt Tankeri Yollarda

Türkiye’de araçüstü ekipman ve treyler sektöründe inovasyonun merkezi olan OKT Trailer, ülkemize yeni nesil bir araç daha kazandırarak paslanmaz, izolasyonlu Süt Tankeri’ni taşımacılık sektörünün hizmetine sundu.

Sektörüne kazandırdığı yenilikçi ürünlerle Türk sanayisinin gururu olan OKT, araştırma ve ürün geliştirmeleri sonucu Yeni Nesil, Süt Tankeri’ ni üretti ve basın lansmanını 5 – 8 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda gerçekleştirdi.
 
2015 yılında Türkiye’de ilk defa OKT teknolojisi ile geliştirilen yeni nesil Süt Tankeri, şasi üzerinde eski tip birbirinden bağımsız gövdeler yerine yekpare gövdeli olarak üretildi. 7.780 kg. boş ağırlığı olan Süt Tankeri, 28 bin litre süt taşıyor.
 
Süt tankeri ile ilgili 3. Ulusal Süt Zirvesi’nde konuşan OKT Genel Müdürü Hakan Maraş, Türkiye’ye bir ilki daha kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. 1983 yılından itibaren yenilikçi düşüncenin ve inovasyonun peşinden giderek başarıya ulaştıklarını belirten Maraş, “Yeniliğin ve kalitenin izinden ilerleyen firmamız, bugün, 250’ye yakın çalışanıyla sektöre yön veren, ar-ge çalışmaları ile müşterilerini yeni ürünler ile tanıştıran ve ürünlerini dünya standartlarında üretip 29 ülkeye ihraç eden bir konuma ulaştı.” dedi.
 
Yeni Nesil Süt Tankeri’nin de OKT’nin araçüstü ekipman ve treyler sektörüne inovatif bakışının sonucu olarak geliştirildiğini söyleyen Maraş, “Süt Tankerimizin üretimini, Bozulabilir Gıda Maddelerinin Uluslararası Taşımacılığı ve bu tip Taşımalarda Özel Ekipmanların Kullanımı Antlaşması olan ATP kapsamında gerçekleştirdik. Sütün, insan sağlığına uygun bir şekilde steril ve güvenli taşınması amacıyla tank içerisinde yapılan kimyasal uygulama, pasivasyon ve pickling sayesinde yüzey parlaklığı sağlanırken iç yüzey temizliği ile de sütün tutunması ve bakteri oluşumu engellenmektedir.” dedi. 
Sütün taşınması esnasında ısı değerlerini koruyabilmek için çok hassas çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekleyen Maraş, sütün dolum anından boşaltım süresine kadar ısı değerlerinin sabit kalması kapsamında gövdenin izolasyon ile kaplandığını söyledi. Ağırlığı azaltılırken sağlamlık ve mukavemetinin arttırılması için özel tasarım detaylarıyla projelendirilen tankın, paslanmaz çelik malzemeden üretildiğini ifade eden Maraş, “Süt tankeri üretiminde, silindirik ve ana gövde yapısında enlemesine eksiz, yekpare levhalar ve bunların kaynak birleşimlerinde ISO 3834 Kaynaklı imalat kalite yeterlilik onayı kapsamında sertifikalı kaynakçılar tarafından ve en uzun kaynak dikiş teknolojisiyle üretildi.” dedi.
 
Maraş, Yeni Nesil Süt Tankeri’ nde kullanıcı ergonomisinin ön plana çıkarıldığını, dolum- boşaltım sisteminde ve ekipman kullanımında kolaylık sağlandığını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Yeni Nesil Süt Tankeri’ni AVCI TARIM satın aldı

OKT tarafından üretilen yeni nesil süt tankerini satın alan Avcı Tarım’ ın sahibi Ali Rıza Avcı da bir açıklama yaparak, “OKT’ nin süt taşımacılığı için geliştirdiği yeni nesil aracının bizler için en büyük avantajı tonaj, piyasada çalışan tankerlere göre her seferinde yaklaşık % 8 daha fazla ürün taşıyoruz, satınalmış olduğumuz tanker bu konuda tek.  Tank içinin parlaklığı ve iç yüzey temizliği sayesinde iç gövde ve tesisat üzerinde süt tutunmuyor. Tank tüm noktalarıyla kolayca temizleniyor. Şoförlerim de çok memnun, tank tesisatındaki sadelik oldukça kullanışlı. Sütü tanka doldurduğumuz andan tesise ulaştırıp boşalttığımız ana kadar sıcaklığını koruyor. Ayrıca estetik dış görünümü ile de sütün işlendiği sanayi tesislerinde büyük ilgi görüyor. Vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda süt taşımaktan dolayı bizler de Avcı Tarım olarak büyük mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.

Süt tankerinin hem insan sağlığının korunması hem de daha fazla süt taşınması kapsamında sektöre birçok yenilik sunduğunu sözlerine ekleyen AVCI, zaman içerisinde filolarının tamamını bu yeni tankerler ile değiştirmeyi planladıklarını belirtirken tankı üreten OKT Trailer ekibine de teşekkür etti.

   
  • Sayfa : 
  • 1
 
Giriş Yap   Yukarı git
Bu sayfa 2.88 saniyede yüklendi.