Bir Dünya Markası: Hidromas :: Kamyonum Forum
  • Sayfa : 
  • 1
Yazan Mesaj
admin
Site Yöneticisi
  • Mesaj : 41
  • Giriş : 97
  • Ettiği Teşekkür : 0
  • Edilen Teşekkür : 1
  •   
 
Gönderim Zamanı : 27 Ocak 2016 16:49:20
 Bir Dünya Markası: Hidromas

KONYA ‘nın dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen firmalarında başı çekenlerden bir Hidromas A. Ş.

“Hindistan’da edindiğimiz güven ve tecrübeden sonra yeni pazarlarda ’’ kendi markası ile üretim yapma’’ çalışmalarımız çok hız kazanmıştır. Özellikle Güney Amerika, Çin ve Rusya üzerindeki çalışmalarımızda da sonuçlara ulaşmak üzereyiz.”


Firmanın yapısı ve ileriye yönelik planlarını öğrenmek için Konya seyahatimiz sırasında kendilerinin misafiri olduk. Yurt İçi Pazarlama Müdürü Mustafa Özkavak sorularımızı içtenlikle cevapladı. Ve Konya ilinin hatta ülkenin sınırlarını aşan çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. İşte yaptığımız söyleşiden öne çıkanlar;

Önce sizi sonra da firmanızı tanıyalım.

Konya doğumlu, evli ve 3 çocuk babasıyım.2002 yılında bünyesine dâhil olduğum Hidromas’ta halen Pazarlama Müdürü ünvanlıyla görevimi sürdürmekteyim.  HİDROMAS AŞ. olarak 41 yıldır Araç Üstü İmalat Sektörünün hidrolik ekipman ihtiyaçlarını karşılamaktayız.  2015 yılının ilk yarısında 3. Organize sanayi bölgesinde yer alan yeni fabrikamıza taşındık. Şu anki tesisimizle, 24.000m2’si kapalı olmak üzere 50.000m2’lik bir alanda hizmet vermekteyiz. Hidromas bünyesinde bugün itibari ile 111’i mavi yaka 59’u beyaz yaka olmak üzere toplam 170 personel çalışmaktadır. Hidromas olarak yola çıkılan ilk gün heyecanını bugün de yaşıyoruz. Farklılığımızı ön plana çıkararak, en kaliteli ürünü en uygun biçimde sunan, yapılan işlerde beklentilerin üstünde hizmet verip müşteri memnuniyetini en üst seviyeye ulaştırmayı amaçlayan,  verimli büyüyen ve tüm paydaşlarını mutlu etmeye çalışan, dünya şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Yenilik ve gelişmelere açık, insan ve çevreye duyarlı yaklaşımlar ile kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanıp uluslararası standartlar çerçevesinde kaliteli, ekonomik ve müşteri beklentilerini aşan ürünler sunmak önemli önceliklerimizdir.

“Verimliliği arttırmanın en önemli prensibini sistem elemanlarının uyum içerisinde sorunsuz çalışmasıdır.”Hizmet başlıklarınız ve ürün gamınız ile ilgili detaylı bilgi verebilir misiniz?


 Başta Araç üstü ve Treyler damperleri olmak üzere Çöp aracı, Araç üstü vinç ile Preslerin hidrolik aksamlarını sektör ile buluşturmaktayız.Hidrolik sistemlerde verimliliği arttırmanın en önemli prensibini sistem elemanlarının uyum içerisinde sorunsuz çalışması olarak ifade edebiliriz. Bu ahengin sağlanması için pazara sunduğumuz Hidrolik kitlerdeki ana aksamların bütününü kendi bünyemizde üretmekteyiz. Hidromas bütün rakipleri içerisinde; silindir, pompa, valf, pto, yağ tankları, pnömatik sistemler ve bağlantı parçalarını kendi bünyesinde üreten tek firmadır. Çalışma sahalarında yapmış olduğumuz incelemeler ve almış olduğumuz geri bildirimler de şunu gösteriyor ki, Hidromas markası adı altında paket olarak sunulan ürünlerin bir bütün olarak kullanılması verimliliği artırırken, son kullanıcı memnuniyetini de çok yukarılara taşımıştır.  
 
 “Hidromas olarak toplam üretimin yüzde 60’ını ihraç etmekteyiz.”Markanızın ve firmanızın bölgedeki ayrıca Türkiye’deki gücü ile mevcut pazardaki Pazar payı hakkında neler söylersiniz?

            Hidromas üstyapı sektöründe kalitesini kanıtlamış ve sektörün takdirini kazanmıştır. Çalışma azmini arttıran bu takdir; halen dünyada 3. olan yerimizi yukarıya taşıma adına bizi oldukça motive etmektedir. Hindistan’da faaliyetine devam eden silindir fabrikamız, yaptığımız yeni yatırımlar ile kapasitesini Türkiye’ deki üretim tesisimizin kapasitesine yaklaştırmıştır. Hindistan’da edindiğimiz güven ve tecrübeden sonra yeni pazarlarda ’’ kendi markası ile üretim yapma’’ çalışmalarımız çok hız kazanmıştır. Özellikle Güney Amerika, Çin ve Rusya üzerindeki çalışmalarımızda da sonuçlara ulaşmak üzereyiz.

    Hidromas olarak toplam üretimin yüzde 60’ını ihraç ederken kalan üretimi yurtiçi pazara sunmaktayız.  Firmamız başta Avustralya olmak üzere 6 kıtada 55 ülkeye ihracat yapmaktadır. Özellikle Ortadoğu bölgesinde marka değeri oldukça güçlü olan firmamız Avrupa Birliği ülkeleriyle de önemli oranda ticaret yapmaktadır. Türkiye pazarının ise %80’ nin İhtiyaçlarını karşılar durumdayız.

“Bütün müşterilerimize belirli aralıklar ile doğru hidrolik seçimi ve hidrolik sistem güvenliği konularında destek veriyoruz.”Satış ve satış sonrası süreçlerde müşterilerinize sağladığınız çözümler ve avantajlar neler? (Fiyat, garanti, garanti sonrası vs. gibi süreçleri nasıl çözümlendiriyorsunuz?)


                Hidromas olarak kalite standartlarını sürekli yukarı taşıyoruz. Sektördeki ihtiyaçları araştırıp çalışmalarımızı bu alanlar üzerine yoğunlaştırıyoruz. Bu çalışmalarımızı müşterilerimiz ile paylaşarak daha verimli ve hızlı sonuçlar elde ediyoruz. Araç üstü imalatın proje aşamasından itibaren müşterilerimiz ile doğrudan iletişim halindeyiz. Bu paylaşım; bizlere yapılacak üründe en doğru hidrolik sistemin tercih edilmesi avantajını sağlıyor. Yaptığımız çalışmalar ve saha tecrübesine dayanarak doğru ürünlerin kombinasyonunun sağlanması ile damperli araçlarda hidrolik sistemlerdeki verimlilik önemli ölçüde artıyor. Müşterilerimize hidrolik KİT’ ler ile montaj kolaylığı ve uygun fiyatlar sunuyoruz.

                Bütün müşterilerimize belirli aralıklar ile doğru hidrolik seçimi ve hidrolik sistem güvenliği konularında destek veriyoruz. Yapılan bu çalışmalar ile müşterilerimizin montajına bağlı olarak ortaya çıkan problem sayısı oldukça azaldı. Bu çalışmanın bir sonraki aşaması olan kullanıcı hatalarını da minimize etmek için çok yoğun ziyaretlerimize devam etmekteyiz.

                Türkiye’de oldukça yaygın bir servis ağımız bulunmaktadır.  Bu servisler ile ortaya çıkan her hangi bir hidrolik arızasına 24 saat içerisinde müdahale imkânımız bulunmaktadır. Bugün itibari ile yurt içinde 32, yurt dışında ise 72 noktada servisimiz bulunmaktadır.“2016 yılında mevcut kapasitemi %40 artırmayı planlıyoruz.”

 2016 yılı için firmanızın bünyesinde ne gibi yatırımlar ve yenilikler olacak? 2016 yılı içerisinde sektörün nasıl şekilleneceğini düşünüyorsunuz?

Yatırımlar hiçbir zaman durmaz. Durduğu noktada firmanın aşağı doğru meyli olacağının bilincindeyiz. Teknoloji sürekli kendini yeniliyor. Bu sebepten oldukça dinamik bu sürece kayıtsız kalamayız. Yeni üretim tesisimiz ve ilave makine parkına yatırımlarımız ile 2016 yılında mevcut kapasitemi %40 artırmayı planlıyoruz. Yılda ortalama 2 patentli ürün üreten firmamız 2016 yılında da sektöre ivme kazandıracak iki yeni ürün sunacaktır. Bu ürünler  ile müşterilerimize maliyet, kolay montaj, hafiflik ve süre avantajları sağlayacağız. Önceki yıllarda olduğu gibi 2016 yılında da sektöre önemli katma değerler sağlamaya devam edeceğiz.

2015 yılını bir önceki yıla göre satışlarda %10 artış ile kapatıyoruz. Dönemler arası farklılıklar oluşsa da gayet verimli bir yıl geçirdiğimizi ifade edebilirim. 2016 yılının da paralel seyredeceğini ve satış adetlerinde çok bir değişiklik yaşanacağını düşünmüyoruz.

        2016 Yılının Ülkemize hayırlar, üst yapı sektörüne bol ve bereketli kazançlar getirmesini diliyorum.
 

   
  • Sayfa : 
  • 1
 
Giriş Yap   Yukarı git
Bu sayfa 0.05 saniyede yüklendi.