Beklentilere Yüksek Olanlara Beklentilerin Üstünde Üretimler :: Kamyonum Forum
  • Sayfa : 
  • 1
Yazan Mesaj
admin
Site Yöneticisi
  • Mesaj : 41
  • Giriş : 97
  • Ettiği Teşekkür : 0
  • Edilen Teşekkür : 1
  •   
 
Gönderim Zamanı : 28 Ocak 2016 15:06:32
 Beklentilere Yüksek Olanlara Beklentilerin Üstünde Üretimler

1980 yılında kurulan Özkoç İlave Dingil Sanayi 2000 yılından bu yana aile şirketi olarak yoluna devam ediyor. 30 yılı aşkın tecrübesiyle dorse sektörünün ihtiyaçlarına hizmet sunuyor ve gelişen teknolojinin takipçisi olup pazar odaklı çözümleriyle tecrübesini, yenilikçi ruhuyla birleştiriyor. Toplam 21 bin metrekare alan üzerine kurulu olan fabrika, treyler dingillerinin ve süspansiyonlarının üretimini yapıyor. Tasarımlarını tamamlamış oldukları ürünlerini tescilli ‘TRAX’ markası ile piyasaya süren ÖZKOÇ’u Şirket Genel Müdürü Ali  İngör’den dinledik.

“İhracat anlamında büyük yatırımlar yapacağız”

Türkiye’de güçlü bir markaya sahibiz. Firma olarak Özkoç İlave Dingil Sanayi adına markalaşma adına 2010 yılında ‘TRAX’ markamızı piyasaya sürdük. Bu marka ile de iyi bir yer edindik. Gelecek dönemler için ihracat anlamında daha da geniş çalışmalara yer vermek istiyoruz.

Yurtiçinde hatırı sayılır, büyük firmaların çoğu ile çalışıyoruz. Bütün bölgelerde gücümüzü ispat etmiş olmakla birlikte ağırlıklı olarak İç Anadolu ve Batı bölgeleri bizim kalemiz diyebiliriz. İç pazara karşılık ihracat rakamlarımız ticaretimizin %30’unu oluşturuyor Ortadoğu, Afrika ve Avrupa ağırlıklı çalışıyoruz.

Bulunabilir parçalarla müşterilerimize kolaylık sağlıyoruz”

Biz markamız altında en iyi ürünü üretmeye gayret ediyoruz. Dünya pazarında ürünlerimizin sarf edilen malzemelerinin tedarikini her yerde bulanabilecek şekilde üretiyoruz. Müşterilerimizin anında servis imkanı bulabileceği parçalarla hizmet veriyoruz. Ürünlerimizde dünya standartlarında parçalar kullanmaya  özen gösteriyor ve her zaman kaliteyi ön planda tutuyoruz.

Kaliteli parça kullanmamız müşterilere avantaj sağlıyor. Uzun vadede bakım zamanları haricinde servis ihtiyacı olmadığı için ek giderlere yol açmamaktadır. Müşterilerimizin yedek parça ihtiyaçlarını  on yıl boyunca temin edebiliyoruz. 

“2016 yılı kaybedilen zamanın telafisi niteliğinde olacaktır”

2015 yılı yaşanan gelişmeler dolayısıyla durgun bir yıldı. Bazı sektörler geriye giderken bir takım sektörler de yerinde saydı. Bu yıl içerisinde zaman kaybettiğimizi düşünüyoruz. Ancak 2016 yılı kaybedilen zamanın telafisi niteliğinde olacaktır. Önümüzdeki yıl ile beraber ürün gamımızı artıracağız. Bu da bizi birçok yönden destekleyerek, daha da ileriye götürecek.

“Konya potansiyelini iyi değerlendiremiyor”

Konya’nın otomotiv sektörü için çok önemli bir yerde olmasına karşılık potansiyelini iyi değerlendiremediğini düşünüyorum. İşletmeler, üretim hatları büyürken göç almadığı için bir sıkıntı oluştu. Kalifiye personel eksikliği yaşıyoruz. Ayrıca limanlara olan uzaklığı da Konya’da ihracat için bir dezavantaj yaratıyor. Bununla beraber büyük sanayilerde sağlanan kontrolün küçük sanayilerde sağlanamaması nedeniyle kontrolsüz bir büyüme mevcut. Ancak bilinçli üreticilerle, sağlıklı büyüme sağlanabilirse ve bu şekilde devam edilebilirse inanıyorum ki, ne limanlara olan uzaklık ne de başka bir şey Konya’nın otomotiv sektöründeki gücüne etki edemeyecek.

   
  • Sayfa : 
  • 1
 
Giriş Yap   Yukarı git
Bu sayfa 0.04 saniyede yüklendi.