Alanındaki En Büyük Beş Firmadan Biri: Çınar İtfaiye :: Kamyonum Forum
  • Sayfa : 
  • 1
Yazan Mesaj
admin
Site Yöneticisi
  • Mesaj : 41
  • Giriş : 97
  • Ettiği Teşekkür : 0
  • Edilen Teşekkür : 1
  •   
 
Gönderim Zamanı : 30 Ocak 2016 11:09:40
 Alanındaki En Büyük Beş Firmadan Biri: Çınar İtfaiye

“Bizde müşteri her zaman haklıdır.”

Sekiz yıllık bir aile şirketi olan Çınar İtfaiye 3600 metrekare kapalı alanda, itfaiye, çöp toplama, cenaze nakil, yıkama ve taşıma, vidanjör ve kanal açma araçlarını üretiyor. Yurtiçi ve yurtdışı satışları ile en güçlü firmalardan olan firmanın öne çıkardığı ürünler ise itfaiye ve çöp toplama araçları. Şirket ortaklarından Selim Dağ,  Çınar İtfaiye’yi şöyle özetliyor; “Fiyat avantajı sağlamamızın yanı sıra kalite odaklı çalışıyoruz!”

“Alanında başarılı en büyük beş firmadan biriyiz!” Sekizinci yılımızda Türkiye’de alanında en büyük beş firmanın arasına girmeyi başardık. Bu bizim için büyük bir başarıdır.

Yurtiçi ve yurtdışı satışlarımızı her daim dengede tutmaya özen gösteriyoruz. 65 araçlık kapasitemizi şartlara göre değerlendiriyor ve rotamızı belirliyoruz. İhracat anlamında 17 ülkeyle çalışıyoruz, bunların başlıcaları ise; Fas, Cezayir ve Libya.

“Çınar İtfaiye’nin araçlarıyla hiçbir zaman yarı yolda kalmazsınız”

İtfaiye araçlarında daha çok müşteri odaklı çalışıyoruz. İtfaiye araçları tasarım araçlardır. Bu ürünlerimizde müşteri talepleri doğrultusunda farklılıklara gidebiliyoruz. Buna karşılık çöp kamyonlarının üretimi ise standart. İtfaiye araçlarında dikkat ettiğimiz en büyük husus; aracımızın herhangi bir ihtiyaç anında, sorunsuz çalışabilmesi. Hem manuel hem de elektronik olarak kullanabilen araçlar üretiyoruz.

 “Parçalarımızı kendimiz ürettiğimiz için fiyat avantajı sağlıyoruz”

Çınar İtfaiye’nin en büyük avantajı Konya’da olması. Konya sektörümüzde imalat için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Bir kaynak gibi değerlendirebiliriz şehrimizi. Burada daha uygun maliyetlerle kaliteden ödün vermeden üretim yapabiliyoruz. 

Biz ürünlerimize yüksek kar marjları koymuyoruz. Standart maliyetlerin üzerine koyduğumuz küçük rakamlarla ürünlerimizi pazarlıyoruz. Ancak bu maliyet hiçbir zaman kaliteden ödün vermek anlamına gelmiyor. Bizim üretimlerimizde belli bir teknik şartname vardır. Bu şartnamede her şey yazılı olur. Bu nedenle başka bir malzeme kullanmak gibi bir ihtimal yoktur. Ancak eğer ki parçaların imalatı üreticinin kendi bünyesinde gerçekleştirilirse, o zaman fiyat avantajı sağlanabilir, çünkü maliyetler düşer. Biz de kendi üretimlerimizi çoğunlukla kendimiz yapıyoruz.

Gelecek dönem için çok daha büyük yatırımlarımız olacak”

2015 yılı kamunun alımları fazla olduğu için ciro ve imalat anlamında oldukça güzel geçti. 2016 yılının ise bu yıla kıyasla çok daha iyi geçeceğini ümit ediyor ve inanıyoruz. Şu anda koyduğumuz hedefleri rahatlıkla aşıyoruz. Önümüzdeki dönem için amacımız kendimize ait daha büyük bir yerde hizmet vermek. Ayrıca üretimimizin çoğunu kendimiz yapmamıza rağmen bunu daha da geliştirmek ve büyütmek istiyoruz. Bu büyümeyle beraber de ürünlerimizi daha geniş bir alana ulaştırmayı hedefliyoruz.

“Konya’da otomotiv anlamında üretilmeyen, üretilemeyecek hiçbir şey kalmadı.”

Satış sonrası serviste iddialıyız”

Satış sonrasında ürünlerimizin takibini hiçbir zaman bırakmıyoruz. Birçok zaman araçlarımızı gider ve yerinde kontrol ederiz. Bölgesel olarak bulunan servislerimiz vasıtasıyla her aracımıza 24 saat içerisinde müdahale edebiliyoruz. Araçlarımızı yarı yolda bırakmamak için oldukça hassas bir satış sonrası servis yapılanmamız bulunuyor.

“Son on yılda Konya markasallaşmaya ağırlık verdi”

Konya altyapısal olarak çok avantajlı bir konumda. Aynı zamanda Konya’da son on yıl içerisinde markasallaşma yoluna gidildi. Üretime bakış açısı değişti, firmalar kurumsallaşmaya başladı, üretim bantları, eleman değeri, iş güvenliği çok daha önem kazandı. Bunlarla beraber şu an Konya’da otomotiv anlamında üretilmeyen, üretilemeyecek olan hiçbir şey kalmadı.

“Konyalı olmak Mevlana’nın değerlerini benimsemeyi ve uygulamayı getirir”

Konya’da yetişmiş insan ahlaki ve kültürel yönlerden kendini geliştirmiş olduğu için müşteriyle sorun yaşamaz. Müşteri bizde her zaman haklıdır. Konya’nın kültürüyle yetişmek her zaman bir avantaj her zaman bir artıdır. Maneviyatı oturmuş insanlardır Konya insanları. Ticaret dahil tüm ilişkilerde önemli olan içinde art niyet bulundurmamak ve helal ile haramı ayırt edebilmektir. Biz de şehrimizin bize kattığı tüm bu değerleri kendimize katarak yolumuza devam ediyoruz.

   
  • Sayfa : 
  • 1
 
Giriş Yap   Yukarı git
Bu sayfa 0.09 saniyede yüklendi.