5 Kıtada 80 Ülkeye İhraç: ”MEKLAS GROUP” :: Kamyonum Forum
  • Sayfa : 
  • 1
Yazan Mesaj
admin
Site Yöneticisi
  • Mesaj : 41
  • Giriş : 97
  • Ettiği Teşekkür : 0
  • Edilen Teşekkür : 1
  •   
 
Gönderim Zamanı : 04 Şubat 2016 14:29:07
 5 Kıtada 80 Ülkeye İhraç: ”MEKLAS GROUP”

1986 yılından bu yana otomotiv endüstrisinin yanı sıra özellikle ağır vasıta yedek parça sektörüne hava süspansiyon körükleri üreten MEKLAS Group, Bursa OSB ve Bursa Serbest Bölgesinde bulunan 4 ayrı üretim tesisi ve Çek Cumhuriyeti ve ABD’de bulunan lojistik ve dağıtım merkezleri ile 5 kıtada 80 ülkeye ihracat yapıyor.

Kamyonum Dergisi, 5 kıta 80 ülkeye yaptığı ihracatlarla iç ve dış pazarda kendinden söz ettiren MEKLAS Group’u sizlerle buluşturdu.  MEKLAS Group Genel Müdürü Selçuk Çelik’ten, firma ve markaya dair görüşlerini aldık.

Hedeflerinin, her yıl daha fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmek ve pazar alanlarını genişletmek olduğuna değinen Selçuk Çelik, “2016’nın ilk çeyreğinde devreye sokmayı planladığımız yeni fabrika yatırımlarımızın ardından sıra AR-GE merkezi başvurusuna gelecek. Yaklaşık 300 kişilik genç ve dinamik bir ekibe sahibiz. MEKLAS Group olarak tüm şirketlerimiz için 10’ar yıllık stratejik planlar oluşturduk ve son 10 yılda bu planların büyük oranda gerçekleştiğini gururla söyleyebiliriz” dedi.

“AR-GE Merkezi Olmayı Planlıyoruz”

Fazla ihracat ve geniş pazar alanlarının anahtarının daha fazla ziyaret ve fuarlara katılmaktan geçtiğine dikkat çeken Selçuk Çelik,  “Gelinen noktada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Grup toplamızın da yüzde 60-65’i ihracata gidiyor. 17 bin metrekarelik yeni yatırımla birlikte 1000 ve üzeri çeşide, yıllık 2.000.000 adet üretim kapasitesine ve toplamda 35 bin metrekarelik ileri teknoloji ile donatılmış makine parkuru ve altyapısına sahip kapalı alana genişleyerek ilave makine yatırımları yapacağız. Kullandığımız üretim makinelerinin büyük bölümünü kendimiz dizayn ediyor ve üretimini de firma bünyesinde ya da partner firmalarımızla gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla bundan sonra yapacağımız ürün ve makine tasarımlarıyla ilgili kurumsal anlamda daha iyi bir organizasyon oluşturabilmek ve bunların imalatlarında daha fazla destek alabilmek için AR-GE merkezi olmayı planlıyor ve bunun, firmamıza prestij olarak da bir artısı ve katkısının muhakkak olacağını düşünüyoruz” dedi.

“Kalitemiz Mükemmeliyetçiliğimizden Gelir”

Körükte kalitenin önemine dikkat çeken Çelik: “Sahip olduğumuz ISO/TS 16949, ISO 9001, BH OHSAS 18001, ISO 14001 kalite belgelerimiz ile firma olarak her alanda mükemmeliyetçiliği hedeflemekteyiz. Ürünlerimizi kullanım ömrü boyunca performansını koruyacak kalitede hammadde ve yüksek proses teknolojilerini kullanarak, parametrik üretim proses kontrolü ile üretmekteyiz. Şirket yapımız gereği, kısa proses adımları ile hızlı karar mekanizmalarına sahibiz. Böylece proses sürelerimizi olabildiğince kısa tutarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en kısa sürede en kaliteli hizmet ile karşılamaktayız” sözleri ile körükte kalitenin önemini vurguladı.


Yerli Üretim Global Rekabette Yer Buldu

Üretimi yapılan hava süspansiyon körüklerini,  ürün dizaynı esnasında çalışma koşulları ve ürün özelliklerini bir bütün olarak değerlendirdiklerini söyleyen Çelik, “Farklı üretim teknikleri uygulanarak en uzun ömür ve iklim koşullarına göre en uygun hammadde seçimi yaparak üretimini gerçekleştirmekteyiz. Günümüzde Türkiye’de üretilen körüklerde gerek hammadde kaynakları gerekse üretim teknolojileri olarak bir çok firma uluslararası pazarda kendisine global firmaların yanında OEM, OES ve bağımsız yedek parça dağıtımında geniş pazar alanları buldu. Bu da Türkiye’de üretilen ürünlerin bir çoğunun global firmalarla kalite anlamında rekabet edilebilir düzeyde olduğunu göstermektedir” dedi.

Yeni Nesil Makinelerle OEM Kalite Standartlarını Yakalamak Mümkün

MEKLAS Group, kalite odaklı, genç ve dinamik, aynı zamanda sektör tecrübesi yüksek uzman ekibi ile ileri teknoloji ürünlerini, yeni nesil makinelerle üretiyor. Üretim esnekliğini, hızlı sevkiyatlarını ve Ar-Ge işlem sürecini yeni ürünler ve projeler için birleştirdiklerini ifade eden Selçuk, “Bu teknoloji sayesinde körüklerimizin daha dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu konusunda müşterilerimize ve kullanıcılara en az 2 yıl kullanım garantisi veriyoruz. Ürettiğimiz ürünlerin standardını bünyemizde yaptığımız testlerle garanti altına alıyoruz. ISO/TS 16949 kalite belgesine yani OEM kalite standartlarında üretime ve servis sunma kapasitesine sahip bir firmayız ve ayrıca tedarik ettiğimiz ürünlerde de aynı kalite şartlarını sağlayan tedarikçilerle çalışıyoruz. Müşterilerimize gerek ilk üretici ve gerek yedek parça satış kanallarında her zaman OEM kalitesinde ürün sağlamayı kendimize misyon edinmiş bulunmaktayız” şeklinde konuştu.

   
  • Sayfa : 
  • 1
 
Giriş Yap   Yukarı git
Bu sayfa 0.09 saniyede yüklendi.